Idź do

1 czerwca, Dzień Dziecka jest dla nas wyjątkowy i ważny, bo to właśnie dzieci są najliczniejszymi odbiorcami działań edukacyjnych w Bieszczadzkim Parku Narodowym. Wszystkie zajęcia, które prowadzimy dla najmłodszych, wymagają sporego przygotowania i poświęcenia, jednak  bez zaangażowania dzieci, ich uśmiechu i radości, nie miałyby wartości. Największe znaczenie ma dla nas to, że dzieci do nas wracają!

Spotykamy się w programach stałych, na eko warsztatach przyrodniczo-artystycznych i podczas wielu akcji edukacyjnych orgaznizowanych w ciągu roku! I zawsze największe emocje budzi, wszystkim już znany, ryś Pędzelek! Tak było i dziś, podczas Dnia Dziecka w Muzeum Przyrodniczym BdPN w Ustrzykach Dolnych. W tym wydarzeniu wspierały nas wspaniałe Ambasadorki BdPN - Hania i Martynka ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Pola w Lesku, za co bardzo dziękujemy! Cieszymy się, że jesteście z nami!

Stworzyliśmy dziś piękne dzikie drzewo, które dzieci ozdabiały liśćmi z życzeniami. Była też foto zagadka oraz strefa rozmów o przyrodzie, a muzeum można było zwiedzać z niełatwym questem! Na wytrwałych czekały kolorowe upominki.

Drzewko nadal stoi i czeka na wypuszczenie kolejnych liści, dlatego zapraszamy dzieci do Muzeum Przyrodniczego! Przecież lista dziecięcych marzeń jest długa!

I zapraszamy do poznawania Bieszczadzkiego Parku Narodowego - wyjątkowego "domu dzikiej przyrody". Już wkrótce zaprosimy Was do udziału w grze terenowej z wyjątkowymi odznakami "Tropiciela Dzikiej Przyrody".

Wam Drogie Dzieci życzymy uśmiechu, dużo zdrowia i pięknych przyrodniczych przygód! Dziękujemy!

Działania edukacyjne z okazji Dnia Dziecka w Muzeum Przyrodniczym BdPN oraz w schronisku „Chatka Puchatka” na Połoninie Wetlińskiej były realizowane w ramach współpracy z Fundacją PGE Polska Grupa Energetyczna w ramach realizacji projektu: „Z wizytą w Bieszczadzkim Parku Narodowym – lepiej poznać, by skuteczniej chronić”.