Idź do
Odtwórz

Uwaga! Uwaga! Zapraszamy serdecznie do premierowego odsłuchania "Hymnu Ambasadorów Bieszczadzkiego Parku Narodowego", który właśnie dziś pojawił się na naszym kanale YouTube.  Utwór został w całości skomponowany przez nauczycieli i uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Wincentego Pola w Lesku - naszych tegorocznych Ambasadorów, zwycięzców konkursu XXX edycji programu edukacyjnego BdPN dla uczniów szkół podstawowych pt.: "Zachowamy piękno i walory przyrodnicze Bieszczadów". 

Rozpiera nas duma i radość, że mamy wokół siebie tak wspaniałych ludzi, którzy poświęcili swój czas i energię na realizację tego pięknego projektu!

Chcieliśmy serdecznie podziękować pani Eli Klus za napisanie i wyśpiewanie przepięknego tekstu, z misją i przesłaniem, który będzie nam teraz towarzyszył podczas wszystkich edukacyjnych spotkań i górskich wędrówek oraz kolejnych edycji programu "Zachowamy piękno...".

Serdecznie dziękujemy panu Sebastianowi Klusowi za skomponowanie muzyki i czuwanie nad całością projektu, wraz z montażem pięknego klipu. Zaangażowanie w to przedsięwzięcie i profesjonalne podejście do tematu wymagało czasu i cierpliwości, za co jesteśmy bardzo wdzięczni.

Na koniec chcieliśmy serdecznie podziękować dwóm wspaniałym uczennicom ze Szkoły Podstawowej w Lesku: Zuzannie Bochnak i Małgorzacie Wójcik, za przepiękne wykonanie utworu i zaangażowanie w projekt! Jesteśmy pod wrażeniem Waszych głosów, talentu i skromności. Wyśpiewałyście hymn, który zapisze się na kartach muzycznej i edukacyjnej historii Bieszczadzkiego Parku Narodowego! Gratulujemy!

Wam, drodzy odbiorcy, miłośnicy bieszczadzkiej przyrody, życzymy przyjemnego słuchania i oglądania klipu. Niech te słowa, wyśpiewane głośno i wyraźnie, będą Was prowadzić podczas wszystkich wędrówek po Bieszczadzkim Parku Narodowym! Nie szczędźcie miłych komentarzy i udostępnień

"BIESZCZADZKI PARK BIESZCZADZKI PARK
CHROŃMY TO CO DAŁ NAM ŚWIAT
KRAINA DOLIN BIESZCZADZKI LAS
BO PRZYRODA TO NASZ SKARB
DLA POKOLEŃ ZACHOWAJMY TO
TO CO W DARZE PRZYNIÓSŁ NAM LOS"

Nagranie z lotu ptaka wykonane zostało za zgodą Dyrektora BdPN do celów społecznych i edukacyjnych przez Straż Parku (Sebastian Bajorek).