Przejdź do menu głównego Przejdź do treści
Zapraszamy przewodników do udziału w warsztatach, które odbędą się w dniach 04–05.10.2024 r. na następujące tematy:

  • W poszukiwaniu śladów dawnego Dźwiniacza Górnego – prowadzenie: dr Wojciech Krukar (geograf, przewodnik beskidzki, autor map i wielu publikacji naukowych oraz wykładowca akademicki).
  • Funkcjonowanie ekosystemów wrażliwych, ze szczególnym uwzględnieniem torfowisk - jego tworzenie i funkcjonowanie na przykładzie torfowiska w Dźwiniaczu Górnym– zajęcia edukacyjne na torfowisku w Dźwiniaczu Górnym Wyżnej - dr inż. Stanisław Kucharzyk (Bieszczadzki Park Narodowy).
  • Obserwacja gwiezdnego nieba, znaczenia energii słonecznej dla życia oraz zdrowia ludzi i przyrody, problematyka zanieczyszczenia sztucznym światłem –Punkt obserwacji gwiezdnego nieba „Ryś” w Tarnawie. Prowadzenie zajęć – Pavol Duris. 
  • Zajęcia edukacyjne na nowej ścieżce przyrodniczo-historycznej „Caryńskie”, ze szczególnym uwzględnieniem śladów dawnego osadnictwa - prowadzenie: dr Wojciech Krukar. 
  • Koncepcja nowej ścieżki przyrodniczo-historycznej „Caryńskie”- Adam Szary
Warsztaty organizowane są w oparciu o Terenową Stację Edukacji Ekologicznej BdPN w Wołosatem oraz ścieżki przyrodnicze. Rozpoczęcie zaplanowane jest w piątek o godz. 12.00, a zakończenie w sobotę ok. godz. 15.30. Szczegółowe informacje znajdują się w programie i karcie zgłoszenia. 

Udział w warsztatach będzie podstawą przedłużenia licencji BdPN dla zainteresowanych przewodników. Przewodników zainteresowanych przedłużeniem licencji, prosimy o kontakt na adres: oie@bdpn.pl lub tel. 13 461 0350

Uwaga: Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Warsztaty realizowane są z projektu pn. „Energia słoneczna dla Człowieka i dla Przyrody w ramach edukacji ekologicznej Bieszczadzkiego Parku Narodowego” w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej część 2) Fundusz Ekologii finansowanego ze środków NFOŚiGW i WFOŚiGW w Rzeszowie.

Do pobrania