2023 - Torfowisko Tarnawa z nową tablicą edukacyjną
Torfowiska wysokie w Bieszczadzkim Parku Narodowym należą do zbiorowisk roślinnych o najdłuższej historii, liczonej w tysiącach lat. Najstarszym znanym torfowiskiem w regionie jest Tarnawa Wyżna, którego wiek według datowań radiowęglowych szacuje się na około 13,5 tys. lat. Składa się z dwóch odrębnych płatów i charakteryzuje się mozaiką mszarów, zbiorowisk krzewinkowych, turzycowisk, zarośli i borów, a na okrajkach również szuwarów i ziołorośli. Ze względu na swą unikatowość ekosystemy torfowiskowe stanowią cenny element nie tylko przyrody, ale również krajobrazu bieszczadzkiej „krainy dolin”.
O historii torfowiska i walorach przyrodniczych tej części Parku dowiemy się z nowej tablicy edukacyjnej, której wykonanie zostało dofinansowane w 2023 roku, ze środków SANOK RUBBER COMPANY S.A. z siedzibą w Sanoku.
2024 - Kamera internetowa z widokiem z Wołosatego na Tarnicę

https://archiwum.bdpn.pl/kamera.php
Wykonanie kamery internetowej z widokiem z Wołosatego na Tarnicę zostało sfinansowane w 2024 r. ze środków SANOK RUBBER COMPANY S.A. w Sanoku w ramach umowy sponsoringu.
2025 - Warsztat dziennikarski dla młodzieży sponsorowany przez firmę Sanok Rubber Company S.A.
Sponsor projektu: SANOK RUBBER COMPANY S.A.
Tytuł projektu: Warsztat dziennikarski dla laureatów konkursu i programu edukacyjnego „Zachowamy piękno i walory przyrodnicze Bieszczadów”.
Opis działania:
Początkiem kwietnia 2025 roku podpisana została umowa sponsorska z firmą Sanok Rubber Company S.A., która zakłada wsparcie finansowe realizacji warsztatu dziennikarskiego dla laureatów konkursu i programu edukacyjnego „Zachowamy piękno i walory przyrodnicze Bieszczadów”.
Zaplanowane w projekcie działanie skierowane jest do uczniów szkoły, która została tegorocznym „Ambasadorem Bieszczadzkiego Parku Narodowego”, przyczyniając się do popularyzacji ochrony przyrody wśród uczniów i lokalnej społeczności. W ramach zadania zaplanowane zostało spotkanie Ambasadorów BdPN z profesjonalnym dziennikarzem i wspólne nagranie podcastu filmowego.
Będzie to ważny element edukacyjny w ramach misji – rozwijania zainteresowań bieszczadzką przyrodą, uwrażliwienie na jej zagrożenia i potrzebę ochrony, o szerokim oddziaływaniu.
Główne cele:
- kształtowanie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży na temat celów i zasad ochrony przyrody,
- zwiększenie zaangażowania społecznego w ochronę przyrody i jej promocję;
- zainteresowanie uczniów tematyką ochrony przyrody poprzez atrakcyjne formy dydaktyczne .