Idź do

Zachowawcza Hodowla Konia Huculskiego

Turystyka konna na obszarze Bieszczadzkiego Parku Narodowego rozwija się w oparciu o dwa dobrze wyposażone ośrodki: Zachowawczą Hodowlę Konia Huculskiego w Wołosatem oraz Stanicę Konia Huculskiego w Tarnawie Niżnej. Ośrodki te dysponują pewną ilością koni przystosowanych dla potrzeb turystyki konnej, część koni przygotowywana jest również do udziału w rajdach konnych oraz pracy w zaprzęgu.

Dla osób w każdym wieku, które dopiero rozpoczynają przygodę z jeździectwem, oferujemy oprowadzanie na koniu, naukę jazdy konnej bądź doskonalenie umiejętności jeździeckich na otwartej lub krytej ujeżdżalni, pod okiem wykwalifikowanej kadry instruktorskiej. 

Dla bardziej zaawansowanych jeźdźców oferujemy przejażdżki w terenie i rajdy konne po dobrze rozwiniętej sieci szlaków konnych. Taka forma rekreacji umożliwia pełne korzystanie z walorów krajobrazowych i przyrodniczych Parku. Szczególnie pięknie, z grzbietu konia, prezentuje się bieszczadzka Kraina Dolin. 

Oferta stadnin przewiduje w sezonie letnim również przejażdżki bryczką, a w sezonie zimowym – przejazdy saniami.

Ze szlaków konnych BdPN (po uzyskaniu odpowiedniego zezwolenia) mogą skorzystać również osoby wjeżdżające do Parku na koniach obcych.

Po wcześniejszym uzgodnieniu możliwe jest również zwiedzanie stadniny w Wołosatem pod okiem wykwalifikowanych pracowników Parku.