Idź do
Na terenie Bieszczadzkiego Parku Narodowego turystyka rowerowa dozwolona jest po drogach publicznych oraz (po wykupieniu opłaty wstępu na szlak) po oznakowanych trasach rowerowych. Z uwagi na bezpieczeństwo osób odwiedzających park i negatywne oddziaływanie rowerów górskich na zasoby przyrodnicze, poruszanie się rowerem po pieszych szlakach turystycznych nie jest dozwolone.

W Zadaniach Ochronnych BdPN oraz w Regulaminie Zwiedzania wyznaczono ok. 75 km ogólnodostępnych dróg oraz kilka fragmentów dróg utwardzonych wewnętrznych BdPN , w oparciu o które można zwiedzać Park za pomocą roweru. Dla wygody rowerzystów przygotowano stojaki rowerowe, w Tarnawie Niżnej działa sezonowo wypożyczalnia rowerów górskich.

Parkingi (stojaki) rowerowe pozwalają na połączenie wycieczki rowerowej z pieszą i pozostawienie rowerów w bezpiecznym miejscu na czas wyjścia na szlaki turystyczne oraz ścieżki przyrodnicze. Zlokalizowane są w: Wołosatem (parking), Ustrzykach Górnych (wejście na szlak na Połoninę Caryńską), Brzegach Górnych (przy punkcie kasowym), na Przełęczy Wyżniańskiej (parking), w Bukowcu (na parkingu oraz na końcu szlaku rowerowego - przy wiacie odpoczynkowej w dolinie potoku Niedźwiedziego), w Dźwiniaczu Górnym oraz w Suchych Rzekach. Za korzystanie ze stojaków rowerowych nie pobiera się opłat. Bieszczadzki Park Narodowy nie ponosi odpowiedzialności za kradzieże i straty lub uszkodzenia mienia osób korzystających ze stojaków. Zachęcamy do pozostawienia rowerów na parkingach i odbycia wędrówek pieszych.

Bieszczadzki Park Narodowy prowadzi w Tarnawie Niżnej wypożyczalnię rowerów górskich. Regulamin korzystania z wypożyczalni oraz wysokość opłat.