Idź do

Alarmy

Brak komunikatów

Ostrzeżenia

Uwaga. Usuwanie drzew w dolinie górnego Sanu.

W dniach 13 - 14 maja 2024 r. na odcinku ścieżki przyrodniczej w dolinie górnego Sanu tj. od parkingu w Bukowcu do źródeł Sanu prowadzone będą prace związane z usuwaniem drzew zagrażających bezpieczeństwu turystów. 

Prosimy o zachowanie ostrożności oraz stosowanie się do poleceń służb terenowych.

Informacje

Komunikat turystyczny 30.04.2024 r.

W nadchodzący długi weekend, szlaki piesze, ścieżki przyrodnicze, parkingi i toalety będą dostępne dla zwiedzających. Szlaki odcinkami mogą być podmokłe i śliskie prosimy o ostrożność.

Przypominamy, że na terenie Parku obowiązuje bilet wstępu. Opłaty za wstęp oraz opłaty parkingowe można uiścić w punktach informacyjno-kasowych. Zakupując bilet na miejscu płacimy zazwyczaj gotówką. Na niektórych punktach dopuszcza się uiszczenie opłaty przy użyciu karty płatniczej.
Bilet wstępu można również zakupić za pośrednictwem strony bdpn.gov.pl. Bilet zakupiony drogą elektroniczną (imienny) wraz z dowodem tożsamości należy okazać obsłudze punktu informacyjno-kasowego przy wejściu na szlak.
Turysta jest zobowiązany do zapewnienia odpowiedniego urządzenia w celu umożliwienia okazania zakupionego przez niego biletu elektronicznego przez cały pobyt na terenie Parku, a w szczególności do zapewnienia, iż urządzenie to będzie mieć możliwość wyświetlenia  biletu i nie będzie rozładowane. 
Uwaga: zasięg Internetu na terenie Parku nie jest najlepszy, warto zaopatrzyć się w gotówkę lub zakupić bilety wcześniej (szczególnie trudna sytuacja jest w Brzegach Górnych, Tarnawie Niżnej i dolinie górnego Sanu)
Parkowanie pojazdów jest możliwe tylko na naszych parkingach i parkingach gminnych. Sanitariaty znajdujące się w pobliżu punktów informacyjno-kasowych udostępniane są bezpłatnie w godzinach pracy punktów.

Chcąc dostać się na Połoninę Wetlińską zachęcamy do korzystania z parkingu zlokalizowanego na Górnej Wetlince.
W Wołosatem (wejście w kierunku Tarnicy) pozostawiamy pojazd na parkingu, w samej osadzie obowiązuje zakaz parkowania.

O psach na terenie Parku

Z pieskiem, na smyczy i w kagańcu możemy poruszać się wyłącznie na wyznaczonych odcinkach:
- od Przełęczy Wyżniańskiej do Schroniska Pod Małą Rawką,
- od Nasicznego i Bereżek na Przełęcz Przysłup Caryński,
- od Tarnawy Niżnej do Dźwiniacza Górnego (ścieżką po płytach betonowych w obydwie strony).

Na terenie Parku wędrujemy wyłącznie po wyznaczonych szlakach.
Aktualne warunki pogodowe można sprawdzić na stronie Grupy Bieszczadzkiej GOPR, oraz za pomocą kamer internetowych na stronie bdpn.gov.pl.

Pozytywne informacje

Brak komunikatów